OKUL DESTEK DERNEĞİ İLE DEPREM BÖLGELERİNDE EĞİTİMİN DEVAMI GELECEK  

Deprem bölgesinde bugün en önemli ihtiyaç barınma ve beslenme yarın en önemli ihtiyaç ise eğitim! Çünkü eğitimin devamı Türkiye için gelecek.

Depremden etkilenen öğrencilerin eğitiminin devamının gelmesi için hızlıca mevcut çevrim içi programımıza entegre olmak üzere kayıt almaya ve gönüllüleri davet etmeye başladık.

Depremden etkilenen illerimizdeki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimize hem 2022-2023 eğitim öğretim döneminde hem de yaz okuluyla matematik, fen bilimleri, Türkçe ve İngilizce derslerinde çevrim içi destek olmak için başvuruları aldık. 8. sınıf öğrencilerimize ise LGS sınavına destek olmak için dernek olarak eğitim programımızı uyguladık.

DEPREMDEN ETKİLENEN ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN ODD YAZ OKULU

5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri için 10 Temmuz- 3 Eylül tarihlerinde 8 haftalık sadece 2. Dönem konularını kapsayan ve matematik, fen bilimleri, Türkçe, İngilizce olmak üzere dört dersten oluşan çevrim içi bir program hazırladık. Gönüllü eğitmenlerimizin 10’ar kişilik sınıflarda verdiği çevrim içi eğitimlerle çocuklarımızı destekledik. Amacımız bu bölgede eğitimi kesintiye uğrayan öğrencilerin eksiklerini tamamlanması ve önümüzdeki yıla hazır olmaları idi. 

Depremden etkilenen öğrencilere 2023-2024 eğitim öğretim döneminde de ders desteğimiz devam ediyor. Daha fazla öğrenciye ulaşmak ve gönüllü eğitmen başvurusu alabilmek için desteğinize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Aynı zamanda hazır içeriklerimiz ile ortaokul öğrencilerine destek olmak isteyen gönüllüleri de başvuru yapmaya çağırıyoruz. Ne kadar çok gönüllümüz bize katılırsa o kadar çok öğrenciye ulaşabileceğiz.

Gönüllü eğitmen başvurularımız hâlâ devam ediyor ve hâlâ desteğinize çok ihtiyacımız var! Yolumuz uzun, birlikte çocuklara destek olmaya devam edeceğimize inanıyor ve desteğinizden güç alıyoruz.Herkesin destek için yapabileceği bir şey olduğuna inanıyoruz.
 
 

Afet Platformu, 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ depreminin ardından ilgili sivil toplum kuruluşlarının ve paydaşların bir araya gelmesiyle oluşan bir sivil toplum ağıdır.

Okul Destek Derneği, Afet Platformu'na üyedir.


Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek anında haberdar olabilirsiniz.

ODD, Açık Açık Platformu Üyesidir.

Eğitime Gönüllü Destek | Okul Destek Derneği
okuldestek.org