5 Ekim 2023
İş Bankası ve ODD işbirliğiyle öğrencilere eğitim desteği
İş Bankası ve ODD işbirliğiyle öğrencilere eğitim desteği

Türkiye İş Bankası, ortaokul çağında devlet okullarında eğitimini sürdüren öğrencilere uzaktan eğitim desteği veren Okul Destek Derneği ile iş birliği yaparak geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminde Banka çalışanlarının çocuklarının matematik derslerinden faydalanması için bir program başlattı.

Yeni eğitim-öğretim döneminde, iş birliğinin kapsamını genişletmek üzere İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve Okul Destek Derneği (ODD) Kurucusu Orkun Oğuz’un katılımıyla bir imza töreni gerçekleştirildi.

İş birliği çerçevesinde 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 1.000’i deprem bölgesinde yaşayan çocuklar, 750’si banka çalışanlarının çocukları olmak üzere 1.750 öğrencinin projeden yararlanarak, uzaktan eğitim desteği almasının hedefleniyor.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, “Gençlerimizin sahip oldukları potansiyeli keşfetmesi, yeteneklerini geliştirmesi için en önemli araç olan eğitim aynı zamanda toplumsal gelişimin itici unsuru. Bu nedenle eğitim her zaman öncelikli alanlarımızdan ve uzun vadeli yatırım alanlarımızdan biri. Günümüzün teknolojik imkanları, eğitim fırsatlarını uzaktan da her çocuğa ulaştırmayı mümkün kılıyor. Bu yılın başında Okul Destek Derneği ile bir araya gelerek ilk etapta Bankamız çalışanlarının çocukları için uzaktan eğitim desteği sağlamıştık. Şubat ayında meydana gelen büyük deprem felaketlerinden sonra bölgeye yönelik devam eden desteklerimizi eğitim alanına da taşımak üzere, bu alandaki iş birliğimizi depremden etkilenen çocuklarımızı da kapsayacak şekilde genişlettik. Süreçteki destekleri için başta Derneğin kurucusu Orkun Oğuz olmak üzere tüm dernek ekibine ve gönüllü eğitmenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okul Destek Derneği Kurucusu Orkun Oğuz ise, “Eğitim bize göre ülkemizi geliştirecek en önemli ve öncelikli konu. Özellikle okul dışından destek alamayan ancak öğrenmeye istekli çocuklara ulaşmak için çıktığımız yolda İş Bankası’nın desteği bizim için çok değerli; bu süreçteki katkılarından dolayı İş Bankası ailesine çok teşekkür ediyorum. Kuruluşumuzdan bu yana dördüncü eğitim yılımıza başlarken gönüllülerimiz sayesinde binlerce öğrenciye ücretsiz ders desteği sağlayabilmemizin ve ülkemizin eğitim alanında en büyük derneklerinden biri olmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Bizden Haberler


Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek anında haberdar olabilirsiniz.

ODD, Açık Açık Platformu Üyesidir.

Eğitime Gönüllü Destek | Okul Destek Derneği
okuldestek.org